Україна, 88000, м.Ужгород, вул. О. Блістіва

Чистка димоходу. Способи і засоби для видалення сажі.

23.10.2020

Чистка димоходу. Способи і засоби для видалення сажі

Чистка димоходу необхідна тоді, коли пропадає тяга ... Так думають практично всі власники камінів, печей або іншого опалювального обладнання поки дим не починає потрапляти всередину приміщення, і ті, хто не дотримується порад по щорічній профілактиці очищення димоходів різних видів.
Коли тяга пропадає зовсім - це вже можна назвати крайнім ступенем засмічення димовивідного каналу. Сажа, яка накопичується на стінках димоходу, особливо це стосується цегляних димоходів, може навіть стати причиною пожежі.
Для профілактики і безпосередньо очищення димоходів, є хороші, сучасні засоби, завдяки яким, немає необхідності викликати до себе додому сажотруса.

Навіть якщо у Вас встановлений найдорожчий димохід, то з часом і він буде потребувати очищення. Адже, дрова виділяють сажу яка і осідає на стінках.

Як часто необхідно чистити димохід?

Щоб відповісти на це питання, враховуйте такі фактори:

  1. Як довго Ваш димар був без очищення;
  2. Які дрова (або інший вид палива) Ви використовували;
  3. З чого зроблений димохід;
  4. Чи спалювали Ви ялинові породи дерева.

Методи очищення димоходу

Механічний. Найстаріший і відомий спосіб, коли очищення проводиться вручну за допомогою йоржика. Таким методом можна користуватися як зсередини будинку, так і безпосередньо з самого даху. Вибирайте діаметр йоржика виходячи з діаметра димохідного каналу (йорж повинен бути мінімум на 1 см більше, щоб мати можливість чіплятися за стінки). На сьогоднішній день, йоржик можна прикріпити до гнучкого держателю, і провести всю процедуру з приміщення.


Другий спосіб, це народні методи. За часів дефіциту будь-яких елементів, для легкого очищення, люди справлялися з нею без використання хімії. Найпопулярніший спосіб - це картопляні очистки, які спалювали. У той момент, коли очистки починають горіти, крохмаль піднімається вгору, і вбирається в сажу. А далі, структура нагару змінюється, і він починає відлітати від стінок, тим самим очищується димохід.
Ще був спосіб посипати дрова звичайною сіллю, щоб вона пов'язувала сажу, про не дозволяла їй осідати на стінках.

Третій спосіб - це хімічне очищення. Це найсучасніший вид очищення. До нього відносяться поліна-сажотруси, еко-брикети та порошки (Sadpal). Суть даних методів, в тому, що коли поліна розгоряться, і утвориться достатня кількість вугілля, можна всипати порошок. Щоб даний метод спрацював, необхідно проводити очищення, раз в 2-3 тижні. Пам'ятайте, що порошок допомагає, коли сажа на стінках не велика. Якщо Ви будете використовувати порошки правильно, то механічна очистка може і не знадобиться.
Поліна підкладають коли дрова прогоріли, і окремо підпалюють. Це більш сильний засіб ніж порошок.

Щоб в останню мить не вибирати із запропонованих вище засобів, робите очищення димоходу регулярно. І даних проблем просто не виникне.

Розповісти друзям:
Замовлення зворотного дзвінка