Україна, 88000, м.Ужгород, вул. О. Блістіва

Особливості експлуатації димоходів різних видів

10.09.2020

Правильна експлуатація системи відводу диму


Для того, що димохідна система робота довго і безперебійно, варто дотримуватися кількох простих правил:

Проводьте по можливості (1 раз в рік) профілактичний огляд стану труб (якщо це нержавейка або інші види), або стан цегляної кладки.

Якщо необхідно провести дрібні ремонтні роботи - не варто відкладати на потім.

Дотримуйтесь інструкцій по експлуатації кожного виду димохідної системи. Не нехтуйте даними моментом, і тоді ваш димар прослужить не один десяток років.

Додаткові правила безпеки:

Використовуйте сухі дрова. Це дозволить отримати більше тепла, не сприятиме задимлення приміщення. Якщо у вас встановлений камін зі склом, то сухі дрова НЕ закоптити склокераміки, і вона залишиться прозорою.

Кращим варіантом будуть: береза, клен, дуб і всі ті, що відносяться до твердих сортів. Не радимо користуватися хвойними видами. Вони мають значне накопичення смоли, яка в подальшому буде осідати на стінках (будь-якого виду димоходів), а це в свою чергу може привести до виникнення пожежі.

Користуйтеся димоходом правильно. Не варто допускати різких перепадів температур. Якщо опалювальний прилад розрахований на певну температуру виходу димових газів, то дотримуйтеся її.

Система відведення диму, повинна бути встановлена ​​фахівцями. Це гарантує її ефективну роботу. Після установки варто звернути увагу на якість герметизації стиків, перевірити його на тягу.

Перед кожним опалювальним сезоном обов'язково проводите очищення димоходу від сажі, кіптяви та інших залишків від сгораемого палива. Велике накопичення сажі, особливо на цегляних димоходах - першопричина виникнення пожежі. Ще, великий наліт сприяє поганий і неефективною тязі.

Як правильно експлуатувати димарі з різних матеріалів

Цегляні димоходи - вимагають стежити за станом фундаменту. Згодом, цегляна кладка може руйнуватися і приводити до його перекосу. При наявності будь-якого роду тріщин, замажте їх цементним розчином.

Цегляна кладка підлягає ревізії мінімум 1 раз на рік.

Очищати стінки від сажі можна йоржиком, або більш сучасними засобами, наприклад, у вигляді порошків.

Подивіться на стан закінчення димоходу. Перепади температур і вплив погодних умов сильно позначаються на його зовнішньому вигляді.

Експлуатація труб з нержавіючої сталі

Варто стежити за тим, щоб стики труб були повністю герметичними.

Дотримуйтесь температурний режим нагріву. Чи не перегрівайте труби - так ви уникнете їх подальшої деформації.

Так само як і цегляний димохід, труби потребують періодичного очищення. Якщо частіше використовувати опалювальної системи, і труби слід прочищати більш часто.

Розповісти друзям:
Замовлення зворотного дзвінка