Україна, 88000, м.Ужгород, вул. О. Блістіва

Установка димоходу. Як правильно вибрати димар? Способи установки.

27.06.2020

Вибір оптимального димоходу непросте завдання. Потрібно дуже ретельно підійти до вирішення даного питання. Адже що ми хочемо отримати від димоходу? Це конструкцію, яка не складна в монтажі і установці, буде ефективно відводити димові гази, і навіть допоможе підвищити рівень ККД.
Отже, є певні вимоги виходячи з яких можна підібрати оптимальний варіант, для свого будинку, дачі або ж багатоквартирного будинку. Все полягає в тому, що опалювальне обладнання буває різним, і температура димових газів на виході, теж буде різна.

 

Наприклад:
При установці камінної топки або печі температура вихідних газів коливається від 350-650С;
У твердопаливних котлах на дровах до 300С;
Банної печі необхідно близько 600-700С;
Рідкопаливні прилади - 250С.
Встановлювати димохідну системи можна всередині приміщення, а також зовні. Його встановлюють при початковому етапі будівництва опалювального каміна, або після. Можна придбати труби, які буде пофарбовані тим же кольором, що і стіна (він стане непомітним, або ж може бути доповненням до дизайну).

 

Вибір димоходу: твердопаливні котли

Тут слід звернути увагу на матеріал виробництва труб, перетин труб і висоту яка необхідна. Для ефективної роботи котла потрібна хороша тяга. Димохід може бути з цегли, нержавійки або кераміки. Димарі з цегли призначені для температур до 900С. Стінки будуть прогріватися досить довго, і під час горіння часто виникає конденсат, що в свою чергу в подальшому може призвести до його руйнування. За такими димохідними системами догляд: не забувайте до сезону опалення чистити стінки від залишків продуктів згоряння.
Димохідні системи з металу бувають з нержавійки та чорної сталі. Нержавійка витримує температурний напруження до 800 С і вона досить стійка до появи конденсату.
Кераміка вважається одним з кращих варіантів. Температурний нагрів - до 1200С. Такі димоходи довговічні, стійкі до перепадів температурних режимів, і появи конденсату. Вважаються самим довговічними. У них присутня тільки один невеликий недолік - це вага. Кераміка досить важкий матеріал, тому при спорудженні керамічного димаря в першу чергу необхідно передбачити фундамент для його подальшої установки.


Монтаж димоходів для газових котлів

Температура нагріву димових газів в таких котлах, зазвичай не перевищує 150-200 С. Варто звернути увагу на труби з кислотостійкої сталі. При виборі варто також враховувати точку роси. Це явище при якому пар при певних температурах перетворюється в воду.
Не забувайте, що на закінчення таких димоходів для газових котлів заборонено встановлювати грибок або Волпер. Закінченням або завершальною частиною не повинно бути нічого. Якщо буде застосована сендвіч труба, то можна встановити конус.

Димохід для камінної топки або печі

В такому випадку краще всього підійде димохід, на якому буде осідати якомога менше сажі і кіптяви, і неодмінно буде хороша тяга. Вибір залежить від вас, якщо у вас вже був цегляний димохід, то цілком можливо підключити камінну топку і до такого димоходу. Головне, щоб він був повністю в робочому стані. Підходять для таких цілей і сталеві труби. Якщо вибір стоїть в установці зовнішніх труб (на вулиці), то з цим завданням впораються сендвіч-труби.

 

Ось кілька основних переваг сендвіч-труб:

Це труба в трубі з проміжним наповненням мінеральної вати.
Чудово справляються з появою конденсату.
Досить прості в монтажі,
Не вимагають встановлення фундаменту завдяки легкості,
Доступна ціна та надійність (до 10 років безперебійної роботи)

 

У нашому магазині димоходів ви зможете підібрати для себе ідеальний варіант будь-який з перерахованих димохідних систем. Наші фахівці з радістю дадуть відповідь на всі ваші запитання. Допоможуть розрахувати вартість і підібрати всі необхідні комплектуючі.
Звертайтеся до нас, ми завжди раді допомогти. Здійснюємо монтаж димоходів будь-якої складності по р Ужгород і всієї Закарпатської області.

Розповісти друзям:
Замовлення зворотного дзвінка